Boże Ciało 2026
- 5 cze
- 1 minut(y) czytania
Święto Bożego Ciała w 2026 roku odbyło się w Magdeburgu w czwartek, 4 czerwca. Katolickie parafie miasta wspólnie obchodziły to święto, odprawiając uroczyste nabożeństwo, więc świątynia była wypełniona wiernymi.

Msza święta w magdeburskiej katedrze protestanckiej (Dom) rozpoczęła się o godz. 18:30. Głównym celebransem był ks. Biskup dr Gerhard Feige. Wśród koncelebransów był ks. Krzysztof Józefczyk z Polskiego Duszpasterstwa w Magdeburgu.

Po Eucharystii miała się odbyć tradycyjna procesja przez miasto do katolickiej katedry św. Sebastiana. Niestety ze względu na ostrzeżenie o burzy procesję odwołano.

Więcej informacji można znaleźć bezpośrednio w aktualnym planie parafii katedralnej św. Sebastiana.



Komentarze